Odpolední posezení zahájí pokaždé důstojník sboru Armády spásy krátkým vánočním rozjímáním, po kterém následují koledy. Na závěr většinou zazní Tichá noc, svatá noc. Vedoucí azylového domu pak popřeje příjemné prožití svátků vánočních a rozdá drobné dárky, ve kterých nikdy nechybí hygienické potřeby a sladkosti. „Hlavně, ať se vám splní to, co si většina zvás přeje, mít vlastní domov“ uvedl o minulých vánocích František Krupa.

Po úvodních proslovech se podává bramborový salát srybím filé. Pije se káva, čaj a nealkoholické nápoje. Skutečnou lahůdkou bývá pestrá směs cukroví, které připravují ženy vDomově pro matky sdětmi.

Bez pomocné ruky Armády spásy by mnozí havířovští bezdomovci svátky museli trávit někde venku nebo vrůzných opuštěných domech. „Utrpěl jsem úraz a po návratu znemocnice jsem přišel o přístřeší. Finský domek, ve kterém jsem bydlel, byl mezitím zbourán. Vmém neštěstí mi pomohl havířovský azylový dům. Jinak nevím, co bych dělal. Je zde čisto, dobrá strava, nic mi neschází. Něco jiného je prožít Štědrý večer ve společnosti, než někde na ulici,“ svěřil se jeden starší člověk. Klienti zbytek večera tráví u televize nebo na pokoji čtením. Někteří se vypraví na půlnoční do Centrálního parku.