Své brány otevře veřejnosti například bohumínský Hobbypark, kde si opět po roce budou moci malí i velcí pohladit a nakrmit zvířátka z městské farmy. Tamní stádo zhruba 60 chlupatých a opeřených svěřenců se v letošním únoru rozrostlo o dvě kamerunské kozy a podle provozovatele farmy by kromě nich mohly do výběhu v průběhu roku přibýt i domestikované lamy alpaky.

Po zimní přestávce se 1. dubna znovu otevře také městský pěchotní srub ve Starém Bohumíně. O ten pečují v průběhu celého roku nadšení „bunkrologové" z Klubu vojenské historie, kteří si pro návštěvníky připravili spolu s novou sezónou i několik vylepšení.

„V místnosti pro protitankový kanón přibyla replika náhradní hlavně a do kulometné místnosti se podařilo získat originální muniční schránky pro těžké kulomety. Novinkou jsou také repliky zalomených dalekohledů u těžkých kulometů a motorgenerátor pro pohon zemního telegrafu," informoval Michal Hejda z Klubu vojenské historie Bohumín.

NETRADIČNÍ PROHLÍDKA ARCHEOPARKU

Speciální Aprílovou popletenou prohlídku historického areálu a doprovodný program aktivit si na začátek dubna připravil i chotěbuzský Archeopark.

Na netradiční cestu historií se mohou návštěvníci vydat už tuto sobotu od 9 hodin dopoledne.

Ještě o něco hlouběji do historie se 1. dubna ponoří v DinoParku v Doubravě, kde se po roce znovu otevře pomyslná brána do druhohor. Novinkou pro letošní rok bude dobrodružná projížďka kolem 12 metrů vysoké druhohorní sopky.

Na „apríla" se pak pro hlavní sezónu otevře i karvinský zámek Fryštát. Speciální program k jejímu zahájení je však připraven až na následující sobotu 8. dubna.

Pavla Krůčková