„Oslavy 90. výročí původní kavárny jsme pojali hravě. Chceme návštěvníkům nabídnout hlavně zábavu, jak se na oslavě sluší,“ říká vedoucí Čítárny a kavárny Avion Kateřina Dědičová.

V pondělí si skupiny zájemců mohou zahrát unikátní únikovou hru Tajemství Avionu zasazenou do historie kavárny v Těšíně. V úterý naváže retro fotokoutek připravený v Koutku starého muže s rekvizitami k zapůjčení, od 14 do 17 hodin vyfotí návštěvníky fotograf a obratem pošle hotovou fotografii na e-mail. Ve středu se milovníci historie mohou těšit na komentované prohlídky, které se konají každou celou hodinu.

Břehy Ropičanky na okraji Českého Těšína (ul. Nová Tovární) spojuje nová lávka.
Přes Ropičanku v Těšíně opět suchou nohou, autem až k rybníku už není třeba

Ve čtvrtek se kavárna zapojí do divadelního festivalu Bez hranic/Bez Granic dětským loutkovým divadlem Dášeňka v podání divadla Dokola z Tábora. Celý týden završí vernisáž fotografky Monicy Ramszy, která se svými speciálními hosty Natalii Niemen, Romanem Ruszem a Renatou Drössler představí své portréty.

Říjen v Čítárně a kavárně ale nabídne i další zajímavé akce, například Poetické čtení s Jiřím Pinkavou, 200. výročí cyklu Cesty Blízké i daleké nebo takzvané Coolturní hodiny pro středoškoláky.