A podobně bouřlivá atmosféra byla v Českém Těšíně, kam přišlo odpoledne asi 300 lidí, včetně odpůrců. Asi deset lidí tam prakticky po celou dobu, co mluvili exministři Karel Havlíček a Alena Schillerová pískali a troubili, právě aby přehlušili jejich projevy. Intenzita pískotu ještě zesílila, když dotaz samotný expremiér a předseda hnutí Andrej Babiš. Náměstím znělo skandování: „STB“, Hanba“ nebo „Č***k Babiš“.

Andrej Babiš v Kopřivnici - záběr z videa.
VIDEO: Babiš tour v MS kraji. „Lháři, estébáku,“ křičela žena do tváře šéfa ANO

V největším návalu emocí dokonce došlo k drobným potyčkám. Příznivců Andreje Babiše se nelíbilo, že jeho odpůrci, mnohdy s transparenty v rukou, po celou dobu jeho proslovu pískali a začali nespokojencům nadávat. „Ale paní, vždyť je to estébák! To vám nevadí?“ křičela na opodál stojící ženu dáma ze skupiny protestujících. Oslovená žena však pouze naznačovala , že neslyší, vzhledem k jejímu věku možná skutečně nedoslýchala.

Spěcháme! A jede se na červenou

Počínaje Českým Těšínem začala Alena Schillerová s Karlem Havlíčkem jezdit jako předvoj před Andrejem Babišem, který se ještě dopodepisovával lidem. Jejich řidič cestou do Karviné zapnul výstražná světla, na semaforech projel červenou, poté na budovaném obchvatu vjel do zákazu vjezdu. Následně ale vycouval a odbočil správně na Karvinou.

Mítink Andreje Babiše v Českém Těšíně, pondělí 22. srpna 2022.
Co řekl Babiš v MS kraji? Na mítincích zněl pískot, potlesk i originální výroky

Zde notně opožděný mítink proběhl dosud v nejklidnějším duchu, ze všech pondělních zastávek. Na Masarykovo náměstí Babišův předvoj ve složení Havlíček - Schillerová dorazil s více jak hodinovým zpožděním a zopakoval to, co v Českém Těšíně. Nicméně i tam čekaly asi dvě stovky expremiérových příznivců. S řadou z nich se vyfotil, možná úplně všem zájemcům podepsal jednu z brožur, které se na místě zdarma rozdávaly.

Havířov se svého idolu dočkal o půldruhé hodiny později, než on sám původně avizoval. „Strašně se stydím,“ řekl Andrej Babiš, když konečně dorazil. „Ale ve Frýdku, Těšíně i Karviné bylo tolik zájemců o podpis a společnou fotku, že jsem se prostě zdržel. Chtěl jsem všem vyhovět a podepíšu se i vám,“ slíbil.

V druhém nejlidnatějším městě kraje čekala na expremiéra za hustého mrholení největší návštěva. Kandidát na prezidenta se zde dočkal rekordní účasti pohybující se odhadem kolem pěti až šesti stovek lidí, včetně nejvyššího zástupce hnutí ANO v Moravskoslezském kraji a svého místopředsedy, hejtmana Ivo Vondráka.

Jenže kromě spolustraníků a příznivců na něj čekali i jeho odpůrci. A těch nebylo málo. Stejně jako v Těšíně pak o sobě dali vědět a hlasitým pískotem a máváním transparenty se snažili narušovat průběh Babišova řečnění.

To samozřejmě vadilo expremiérovým příznivcům a došlo na šarvátky a slovní napadání. Antikonfliktnímu týmu policistů se ale všechny podařilo uklidnit víceméně již v zárodcích.