Přípravné práce už se rozběhly naplno. Začalo se s čištěním prostoru po bývalé kolonii, kde má v budoucnu být průmyslová zóna. Pozemky chce město nabídnout investorům.

„Dělníci odstraňují pokácené stromy, náletové dřeviny a keře nebo pařezy. Stromy vykáceli hasiči. Běží odklizení černých skládek suti, komunálního odpadu, starých žump, šachet, základů domů a zbytků hospodářských stavení. Následovat bude srovnání terénu, odstranění zbytků asfaltové cesty," popsala mluvčí města Šárka Swiderová.

Do konce měsíce bude z Vagónky odvezeno téměř 12 tisíc tun materiálu na skládku. „Pokud práce nezhatí počasí, bude zóna v dubnu připravená," dodala mluvčí.

Kvůli scelení prostoru muselo město vykoupit dva pozemky. „To, co upravujeme, je prostor pro středovou cestu. Komunikaci pak vybudujeme až po úpravách, a to bude celá naše zóna. Pozemky za cestou zůstávají ve vlastnictví jiných osob nebo firem. Uprostřed jsou pozemky, které patřily firmě, od níž je město už koupilo a podle dnešního výpisu z katastru už jsou města," vysvětlil náměstek primátora Jan Wolf.

Podle něj se o možnosti stavět v nové zoně zajímalo několik subjektů.