Páteční dopoledne bude obohaceno o velké sportovní klání Hry bez hranic, ve kterých se utkají havířovské základní a mateřské školy. Na nejlepší jednotlivce i třídní kolektivy jsou pak připraveny hodnotné ceny.

Vedle pódiového programu a prezentace činnosti organizací se mohou návštěvníci těšit na spoustu zábavných atrakcí. Tradičně nebude chybět oblíbená lezecká stěna, lanové překážky, skákací hrad či střelnice.

V rámci celodenního programu bude k vidění například vystoupení mažoretek, módní přehlídky, aerobic, scénický tanec, bojová umění, maňáskové divadlo, ukázky táboření či přehlídka dětských uměleckých souborů. Svou činnost budou prezentovat také hasiči a vodní záchranná služba.

Páteční večer zahájí vystoupení havířovských hudebních skupin Fat Skewers, 10coins a Kerytysi. Organizátoři nezapomněli ani na průvod permoníků s lucerničkami, kteří půjdou obdarovat děti v havířovské nemocnici.

U příležitosti konání Bambiriády připravila doprovodný program Galerie Spirála, kde se od 18 hodin uskuteční literární večer se S.P.I.

Pořadateli Bambiriády jsou středisko volného času Asterix, Junák, Duha Zámeček a Odbor školství a kultury Magistrátu města Havířova. Hlavním celostátním organizátorem je Česká rada dětí a mládeže.