Mural vytvořil polský umělec Arkadiusz Andrejkow. Sekundoval mu známý havířovský streetartový umělec Nikola Vavrous, který před nějakou dobou vyzdobil společně s kolegy betonovou zeď u průmyslového parku Kovona v Karviné.

„Zvolil jsem klasickou kolážovou techniku, která má unikátní vizuální styl a zároveň nabízí různé kompoziční a prostorové řešení,“ říká Arkadiusz Andrejkow.

Podle produkčního realizace projektu Nikoly Vavrouse je proces tvorby takové malby dlouhý a zahrnuje měsíce rešerší, příprav, jednání a schvalování návrhů. „Následuje přípravná fáze, kdy pro umělce zajišťuje vše, od míchání konkrétních barev, stavby lešení až po nocleh a stravu. Vše musí být zajištěno, aby měl klid a mohl se plně soustředit na malbu,“ říká Vavrous.

Druhý mural, který by se měl v Karviné realizovat, vznikne na bytovém domě č. 814 na ulici Borovského. „V současné době řešíme poslední detaily a přípravu realizace, která by měla proběhnout zřejmě ještě letos. Tento mural namaluje polský umělec a profesor akademie výtvarného umění v Krakově pan Kamil Kuzko,“ dodává Vavrous.

Na čelní stranu budovy směrem do ulice přibude nápis a logo HCB Karviná.