Právě Bělica se má stát hejtmanem Moravskoslezského kraje již v příštích dnech, kdy má nahradit dosavadního Jana Krkošku, rovněž ANO, který rezignoval po svém odsouzení v úplatkářské kauze.

Jak dále idnes.cz uvádí, jako host se sněmu zúčastnil také bývalý policejní prezident a velvyslanec na Slovensku Tomáš Tuhý, o kterém se dříve spekulovalo jako o krajském lídrovi hnutí ANO na přání šéfa ANO Andreje Babiše. Tuhý však zatím neuspěl, měl jen nominaci frýdecko-místecké oblasti, zbylých pět navrhlo Bělicu.

Bělica chce podle zprávy nadále zůstat poslancem, o tom, zda zůstane také ve funkci primátora Havířova bude jednat s tamními spolustraníky a koaličními partnery.

Bělica pak podle idnes.cz už nekandidoval na pozici krajského šéfa hnutí, tím sněm zvolil jediného kandidáta na předsedu, starostu Nového Jičína Stanislava Kopeckého.

První místopředsedkyní se stala starostka Ostravy-Poruby a ostravská magistrátní náměstkyně Lucie Baránková Vilamová. Dalšími místopředsedy jsou Bělica, opavský primátor Tomáš Navrátil a krajská náměstkyně Šárka Šimoňáková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Petřvald čeká na supermarkety. Zástupci Lidlu i Billy zatím mlčí

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek