„Ano, bezdoplatková zóna na ploše celého města je jedna ze zvažovaných variant, nebo uvažujeme také o zavedení na konkrétní nemovitosti, o kterých víme, že zde dané problémy jsou,“ uvedl starosta města Tomáš Kuča (ČSSD).

Názor mezi místními politiky je dnes poměrně není jednoznačný. Zóny ano. Když se o tuto možnost Orlová zajímala dříve, narazili zde mj. i na to, že zvažované lokality nesplňovaly nápad trestné činnosti a další údaje, aby mělo zavedení zón oporu v zákoně.

„Nyní opět podrobně analyzujeme také policejní statistiky,“ řekl k tomu dále orlovský starosta.

Podle orlovské místostarostky Petry Ječmionkové (ANO) se situace změnila poté, co Karviná vyhlásila jako bezdoplatkovou zónu takřka celé město.

„Nyní existuje možnost, že lidé, kteří na doplatky nedosáhnou tam, se začnou stěhovat do okolních měst. Pro to bychom měli zareagovat i my,“ uvedla Petra Ječmionková.

„Bezdoplatkové zóny měly být v Orlové zavedeny už dávno. My spolu s Volím Orlovou připravujeme k problematice vlastní návrh, který chceme předložit na zastupitelstvu v září,“ podotkl zastupitel na Nezávislé Miroslav Chlubna.

„Zavádění zón by byl správný krok, už jen pro to, že již existují také jinde a nechceme se tedy tolik potýkat se sestěhováváním se nepřizpůsobivých lidí,“ souhlasí také zastupitel Petr Koláček (KSČM).