Několikasetmetrový úsek silnice je totiž lemován barevnými umělohmotnými kostkami, které určují školákům cestu ke škole. Starosta obce Pavel Buzek říká, že radnice chtěla v tomto úseku nejen školákům, ale všem chodcům zajistit maximální bezpečí. „Tento úsek je dlouhodobě z hlediska bezpečnosti chodců velmi nebezpečný. Do loňského podzimu tady žádný chodník nebyl, a proto jsme se rozhodli jej právě z důvodu zvýšení bezpečnosti vybudovat,“ vysvětlil Buzek. A

proč se zastupitelé rozhodli právě pro tento ojedinělý způsob v podobě plastových kostek? „Ušetřili jsme nemalé peníze, neboť vybudování klasického chodníku by nás stálo okolo osmi milionů korun. Tato varianta nás vyšla na necelé dva. Nedostali jsme žádnou dotaci, vše jsme financovali sami,“ vysvětlil starosta. Dopravní projektant vybral z pěti možných variant právě tuto. „Zdála se pro tento typ komunikace nejvhodnější. Co vím, tak obdobně řešili dopravní situaci v Ostravě-Třebovicích. Pár takovýchto chodníků je i jinde v republice a viděl jsem je i v Polsku,“ řekl starosta.

Místní lidé si na tento typ chodníku museli zpočátku zvyknout. „Musím říct, že již několik měsíců nemusíme vynakládat peníze na jeho drobné opravy. Ze začátku se totiž stávalo, že někteří lidé při návratu z restaurací nechtěně plastové kostky vykopávali,“ dodal starosta. Jinak prý s údržbou chodníku problémy nejsou.