Názory jsou na to rozdílné. „Musím říct, že se to hodně zlepšilo, bývalo to horší," svěřil se Roman Šmulík, který v lokalitě bydlí 16 let.

S kriminalitou problém nemá, občas mu pouze dělá naschvály soused. To Františka Cuchá má na to jiný názor. „Krade se tu hodně a všechno. Mě ukradli prádlo, gauč nebo plynovou bombu," postěžovala si starší žena.

Podle svých slov v lokalitě bydlí rok, ale kdyby prý mohla, hned se odstěhuje jinam. „Šla bych někam na dědinu, kde je větší klid," řekla Františka Cuchá.

Třicet let bydlí v Porubě Jarmila Hulvejová. Jak sama říká, kdysi tu bylo lépe. „Bohužel teď máme problém s nepřizpůsobivými, jsou tady často vidět, jak chodí okolo a rozhlížejí se po zahradách," vysvětluje žena, která bydlí v bytovém domě i se zahradou.

Dům zajistili a oplotili, přesto se tam občas někdo snaží dostat. „Naštěstí mám psa a vedle bydlí policista, takže se cítím celkem bezpečně," dodává starší žena. K dobré pohodě prý nepřispívá ani ovzduší.

Sousedi jsou prý často neohleduplní. „Je tady strašný smrad, někteří lidé topí vším možným, od gumy až po plasty," zmínila Jarmila Hulvejová s tím, že jinak se zde žije dobře. Má blízko obchod i různé služby a přitom žije daleko od ruchu města. Starosta Jaromír Kuča uznává, že Poruba na tom není úplně dobře.

Nechal si udělat i průzkum zločinnosti. „Z toho vyplynulo, že část Poruba patří mezi problémové oblasti, přestože ji předběhla V. etapa," řekl starosta.

Město se na zklidnění situace podílelo zřízením služebny Policie ČR a také se plánuje rozšíření kamerového systému. Řeší se také problém s nepřizpůsobivými. „Přijali jsme čtyři asistenty prevence kriminality, kteří detailně tu komunitu znají," dodal Jaromír Kuča.