Vše začalo běžnou kontrolou osob před vlakovým nádražím, kde se hledaný muž, tušíc problémy, dal před strážníky na útěk směrem k supermarketu Lidl. Strážníci ale měli díky kamerovému systému přehled o jeho pohybu a povolali si posily.

„K obchodnímu domu Lidl v této době dorazila druhá hlídka Městské policie, která byla vyslána na místo. Muž změnil směr a znovu vstoupil na kolejiště a uprchl směrem k hypermarketu Tesco a poté přes kanálovou strouhu k velkému kruhovému objezdu,“ popsal stíhání hledaného ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

V areálu Karvinské hornické nemocnice začala stavba nového pavilonu.
Nemocnice na Karvinsku modernizuje. Nová budova, nové operační sály

Prchající muž však měl před pronásledující hlídkou dostatečný náskok a řidič služebního vozidla musel kvůli bezpečnosti dodržovat pravidla silničního provozu.

„Okamžité řešení situace našel jeden ze strážníků, který využil k pronásledování své pravomoci, vyplývající ze Zákona o obecní policii, která strážníkům umožňuje „požadovat od každého věcnou a osobní pomoc“ a od náhodného kolemjdoucího si půjčil jeho jízdní kolo,“ popsal stíhací akci Muras.

Strážník na kole poté pronásledoval muže ke kruhovému objezdu. Musel jet dokonce v protisměru, nicméně se mu podařilo prchajícího muže dostihnout a zadržet pomocí hmatů a chvatů. Strážníci poté hledaného muže předali kolegům od státní policie.