Od března se navíc městská policie rozrostla o operátora policejních kamer. Ten ve špičkách pomocí kamerového systému podrobně sleduje dění v bohumínských ulicích a naviguje muže v terénu.

„Až dosud monitoroval kamery pouze dozorčí na služebně, ale v záplavě dalších úkolů neměl šanci dění na všech 23 kamerách uhlídat, proto jsme přistoupili ke zřízení pozice operátora. Tu vykonává státem dotovaný asistent prevence kriminality. Po dohodě s úřadem práce jsme jejich počet navýšili z osmi na devět lidí. Kamery sleduje od brzkého rána do pozdních odpoledních hodin, pak už předává štafetu dozorčímu,“ sdělil zástupce ředitele bohumínské městské policie Roman Honysz.

Kamery pomáhají strážníkům sledovat dění v ulicích už 20 let. Pracují s nimi prakticky pořád, a to nejen v centru Bohumína, ale také v jeho městských částech. Díky nim odhalí ročně desítky deliktů.

KLESÁ KRIMINALITA

Nejen díky kamerovému systému ve městě každoročně klesá počet přestupků a trestných činů. Zatímco vloni se stalo za prvních sedm měsíců přes 320 trestných skutků, letos jich policisté do července napočítali jen 240. Poklesly především krádeže a vloupání. I objasněnost je nadprůměrná, a to 57 procent.