„Cyklostezka z asfaltobetonu se z jedné strany napojí na cyklostezku E, která vede kolem Vrbického jezera a je zakončena mostkem přes Vrbickou stružku. Z druhé strany se u Antošovické lávky napojí na cyklotrasu 6109, po níž je dále možné pokračovat směr Poodří nebo na opačnou stranu do Polska,“ uvedla projektová manažerka bohumínské radnice Hana Gonsiorová.

close Bohumín letos vybuduje novou cyklostezku, která povede z Pudlova k Antošovické lávce. info Zdroj: Lucie Balcarová zoom_in

Na financování se podílí Moravskoslezský kraj a město Bohumín, které zaplatí čtyři miliony korun. Práce začnou v březnu, hotovo by mělo být do konce října.

Díky nové cyklostezce se příznivcům aktivního trávení volného času zpříjemní jízda směrem na Ostravu. „Splníme tak náš záměr propojit řeky Odru a Ostravici cyklostezkou v kvalitním povrchu vhodném nejen pro cyklisty, ale také pro bruslaře. Od Starého Bohumína se dostanou pohodlně až ke Koblovskému mostu, odkud mohou pokračovat dále po ostravských stezkách podél Odry či Ostravice,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Lumír Macura.