Letošní první adventní neděli tak lidé budou rozjímat doma a slavnostně nazdobené stromy na zdejším náměstí T. G. Masaryka rozsvítí elektrikáři v tichosti a bez diváků. Tereza Rezková, která Bohumíňákům měla u této příležitosti zazpívat, vzkázala, že dorazí příští rok.

 „Všechny nás mrzí, že současná situace neumožňuje slavnostní akce s tisícovkami lidí na náměstí jako v minulosti. Situace je složitá pro všechny z nás. O to víc se všichni těšíme na Vánoce a sváteční atmosféru, a o tu Bohumíňáci rozhodně nepřijdou. Celé město už dostalo tradiční modro-bílou výzdobu a vánoční stromy budou zdobit téměř všechny městské části až do Tří králů,“ uvedla šéfka organizačního odboru bohumínské radnice Mirka Šmídová.

Malá naděje žije na štědrovečerní setkání…

Město za instalaci a zprovoznění vánoční výzdoby letos zaplatilo 115 tisíc korun. Dalších 45 tisíc pak šlo do oprav stávajících světelných motivů na pěší zóně a na náměstí před radnicí. Na slavnostní rozsvěcování smrčků na náměstí T. G. Masaryka v centru Bohumína každoročně přispívá společnost ČEZ. A 30 tisíc poslala i tentokrát, přestože se stromy rozzáří komorně bez fanfár.

„Jsme rádi, že Skupina ČEZ dostála svým závazkům a přestože letos nemohla mít akce slavnostní formu, i přesto nás podpořila. Moc si toho v této těžké době ceníme. Oba smrčky budou zdobit náměstí a těšit Bohumíňáky po celý advent a Vánoce,“ řekl starosta Bohumína Petr Vícha.

 Aktuálně jsou v Bohumíně zrušeny všechny velké kulturní akce až do konce roku. Otazník ale ještě stále visí nad tradičním štědrovečerním setkáním před zdejší radnicí. Město spolu se svou kulturní agenturou K3 Bohumín stále nechává otevřenou případnou finální podobu i konání. Rozhodnutí padne až těsně před Štědrým dnem.

Dopisy Ježíškovi se svými vzkazy však malí Bohumíňáci mohou letos posílat navzdory zrušení vánočního jarmarku.

Schránka pro dopisy Ježíškovi v Bohumíně.Zdroj: Karel Balcar

Organizátoři z K3 je o tuto milou tradici nechtěli připravit, a tak speciální modrou schránku nainstalovali před vchodem do zdejšího kina. Nechybí u ní ani stylová vánoční výzdoba. K mání tady bude až do neděle 20. prosince.