Lidé z Bohumína, kterým se nedostává peněz, si mohou přivydělat tím, že se zapojí do dobrovolnické služby, kterou nyní nově organizuje Charita Bohumín. Přilepšit si tak mohou k dávkám v hmotné nouzi až o tisíc korun měsíčně.

Město jako takové se sice nezapojilo v okolí běžícího Institutu veřejné služby (nezaměstnaný, který odpracuje alespoň 20 hodin měsíčně, nepřijde o část sociální dávky), ale pro nezaměstnané je i toto vhodná alternativa.

Odpracují-li 20 nebo 30 hodin, sociální odbor jim vyplatí k dávce peníze navíc. Výběrové řízení na dobrovolnické práce proběhne 17. srpna. Vybraní jedinci pak budou pracovat v Charitním domě pokojného stáří svatého Františka ve Starém Bohumíně, v nízkoprahovém denním centru pro bezdomovce, v charitním šatníku nebo v místnosti bohumínského vlakového nádraží pro lidi bez přístřeší.

„V této chvíli víme o jednom člověku, který se o nabízenou možnost zajímal. Odhadem jsme schopni v našich střediscích zaměstnat několik desítek dobrovolníků měsíčně,“ uvedla Lucie Fábryová z Charity Bohumín.

Před samotným výběrovým řízením proběhne školení zájemců o dobrovolnictví, kde budou uchazeči seznámeni se všeobecnými podmínkami, právy a povinnostmi a proškoleni. (mn)