Odtahováním aut bez platné technické kontroly čistí strážníci parkovací plochy, odebrání registračních značek z vozidel je zase bičem na dlužníky za pokuty. Že tyto metody v praxi opravdu fungují, se za poslední dva roky přesvědčily už desítky lidí.

Díky možnosti dražit odtažená auta bez potřebného povolení k provozu, která blokovala veřejná prostranství, pořádá radnice už pátou aukci odtažených vraků. Uskuteční se ve středu 12. června od 15 hodin. Tentokrát je v nabídce Škoda Octavia Kombi v šedé barvě.

„Vůz, který naši strážníci odtáhli ze sousedního Rychvaldu, si mohou zájemci prohlédnout v areálu technických služeb BM servis čtvrt hodiny před zahájením veřejné dražby. Vyvolávací cena není stanovena, začínáme tradičně od nuly,“ popsal vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice Pavel Vavrečka s tím, že vůz má najeto téměř 300 tisíc kilometrů a v provozu je od roku 2001.

Za tři a půl roku, kdy legislativa městům umožňuje se tímto způsobem vraků zbavovat, už Bohumín utržil na jejich prodeji zhruba 25 tisíc korun. „Dražba je třešnička na dortu, důležitější je, že většina řidičů se o svá odstavená auta postará na základě upozornění městskou policií sama a uvolní tak místa pro ostatní motoristy,“ konstatoval starosta Petr Vícha. Dodal, že ve městě současně pokračuje seriál záchytu řidičů, kteří páchají dopravní přestupky a dluží radnici na pokutách. Nezřídka jde o desetitisícové částky.

close Bohumín pokračuje v dražbách odtažených aut a odebírání značek dlužníkům. info Zdroj: Jana Končítková zoom_in Bohumín pokračuje v dražbách odtažených aut a odebírání značek dlužníkům.

Rekordmanem je muž, kterého letos 19. května zadrželi bohumínští strážníci v Lutyňské ulici v Rychvaldu. Kromě toho, že porušil soudní zákaz řízení a byl pod vlivem návykové látky, dluží městu 91 tisíc korun.

O „papíry“ už přijít nemohl, hlídka mu ale zadržela registrační značky a přivolala kolegy ze státní policie. Asi o měsíc dříve uvízl v síti strážníků sedmdesátiletý důchodce z Rychvaldu, jehož dluh městu Bohumín představoval 52 tisíc korun. Zabavení registračních značek u něj zafungovalo jako účinná motivace k uhrazení závazku.

„Dotyčný zaplatil 10 tisíc korun a zbylou částku nyní hradí formou splátkového kalendáře,“ informoval ředitel bohumínské městské policie Roman Honysz.

Na sklonku loňského roku dopadla hlídka dalšího dlužníka, který navíc měl tu drzost ujet od dopravní nehody. Městu dlužil 55 tisíc korun. Případů, kdy kontrolovaní řidiči neměli zaplaceny závazky vůči městu, jsou od roku 2022 desítky.