V sobotu na Kateřinu se na náměstí T. G. Masaryka rozmístí stánkaři, nabídnou dárkové zboží a k tomu přidají širokou škálu občerstvení. Děti zabaví tajuplný svět her Jiřího Šebesty, živá zvířátka z Mauglího ranče, tradiční schránka pro Ježíška nebo animák Trollové 3 promítaný v přilehlém kině. Kutilové zase mohou obdivovat díla a práci uměleckého kováře Ladislava Gureckého z Jeseníků či bohumínského řezbáře Šimona Pohla. Na pódiu se po celou dobu Vánočního jarmarku budou se svými vystoupeními střídat animátoři, ale i děti z místních mateřských a základních škol.

Jinak termíny jednotlivých akcí najdou lidé také ZDE.

Skončil 20. ročník Festivalu divadel Moravy a Slezska. Cenu diváků získala inscenace Divadla Mír Ledvina.
Divadlo Mír získalo na festivalu v Českém v Těšíně cenu diváků

Na sobotní jarmark naváže o den později Rozsvícení vánočního stromu. A kdo si nechce nechat ujít ohňostroj a koncert Leony Machálkové, ten by na náměstí neměl v 17 hodin chybět. V čase adventním jsou v Bohumíně nedělní termíny rezervovány pro známá pěvecká jména, nejinak tomu bude i letos. O první adventní neděli (3. 12.) vystoupí v centru města Martin Chodúr, o týden později (10. 12.) jej vystřídá Bohuš Matuš a sérii koncertů zakončí (17. 12.) Markéta Konvičková.

Městská agentura K3 organizuje i tradiční setkání nazvané Na Štědrý večer všichni spolu. Lidé, kteří se rádi potkávají v bohumínské komunitě, si od deváté hodiny večerní společně vyslechnou koncert zpěvačky Elišky Novákové a pak vzhlédnou k obloze, aby si vychutnali připravený ohňostroj.

Výčet největších akcí na náměstí doplní K3 tradičně nabídkou menších setkání uskutečněných například v prostorách kina či místních knihoven. Zaměří se v nich především na děti. „Spolu s velkými akcemi tak namícháme pestrou předvánoční nadílku, ve které by si měli na své přijít malí i velcí,“ podotkl ředitel K3 Karel Balcar. Organizátoři kulturního dění ve městě nachystají pro mladší ročníky například návštěvu Mikuláše, hraní s Michalem Nesvadbou, zimní „letní“ kino nebo tvoření v kině s promítáním pohádek.

Přehled předvánočních akcí:

so 25.11. Vánoční jarmark

ne 26.11. Rozsvěcování vánočního stromu

st 29.11. Vánoční koleda – divadlo

ne 3.12. Adventní neděle s Martinem Chodúrem

út 5.12. Mikuláš + kouzla zimního království

st 6.12. I Mikuláš chodí do knihovny

ne 10.12. Adventní neděle s Bohušem Matušem

ne 10.12. Michal na hraní

so 16.12. Zimní „letní“ kino na náměstí

ne 17.12. Adventní neděle s Markétou Konvičkovou

st 20.12. Předvánoční Slezský rynek

so 23.12. Vánoční tvoření v kině s promítáním pohádek

ne 24.12. Na Štědrý večer všichni spolu