Jarmark bude na náměstí T.G. Masaryka zahájen v osm hodin ráno, skončí ve čtyři odpoledne. Návštěvníkům nabídne řadu tipů pro zpestření vánoční tabule či pro netradiční nadílku pod stromeček. „Stánky budou plné ručně vyráběného zboží, vánočních ozdob, šperků, minerálů, bižuterie, keramiky, výrobků ze dřeva a kůže, kávy, čajů a samozřejmě i hraček,“ zve na sobotní akci ředitel pořádající městské agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Kromě stánků jsou připraveny i drobné atrakce, například ručně poháněné ruské kolo, výroba svíček, lití olova, ražení mincí a podobně. Svůj um předvede řemeslný kovář.

Tisková konference k zahájení Ostravských Vánoc na Prokešově náměstí, 24. listopadu 2021 v Ostravě.
Obří dárek: Ostravské Vánoce bez koncertů, ale s novou výzdobou, podívejte se

 „Na dopisy plné dětských přání bude navíc čekat vánoční schránka pro Ježíška. U vstupu do kina pak zůstane až do 23. prosince,“ podotkl Karel Balcar.  

"I letos si bohužel částečně přisvojila režii předvánočních akcí v Bohumíně nemoc covid-19. A tak se Vánoční jarmark musí obejít bez kulturních vystoupení a řídit se platnými hygienickými podmínkami," uvedl v tiskové zprávě Petr Wojnar s tím, že z důvodu aktuální epidemiologické situace se zástupci města rozhodli zrušit nedělní (28.11.) slavnostní rozsvěcování vánočního stromu na centrálním náměstí.

Karvinský vánoční jarmark v roce 2020.
Rozsvěcení vánoční stromu v Karviné je zrušeno, jarmark ale bude

 „Akci navštěvovalo více než tisíc lidí, což je momentální maximální povolená hranice,“ vysvětluje krok radnice starosta Bohumína Petr Vícha. Ze stejného důvodu se 24.12. neuskuteční ani další velmi vyhledávaná akce „Na Štědrý večer všichni spolu“.

Vratimov program ruší

Vratimov program doprovázející rozsvěcování vánočního stromu ruší. S ohledem na vážnou epidemiologickou situaci a s tím spojená omezení zavedená pro hromadné akce, se Vratimov rozhodl zrušit kulturní program spojený s rozsvěcováním vánočního stromu. Zůstanou pouze vánoční trhy, slavnostní rozsvícení cca v 18.30 a ohňostroj.

V Orlové u restaurace Morava se už buduje umělé kluziště, které bude lidem k dispozici během celých vánočních svátků. Listopad 2021.
V Orlové chystají kluziště, v Těšíně jarmark, Bohumín zrušil rozsvěcení stromu

"Každopádně děkujeme Skupině ČEZ, že akci i za této situace podpoří finančním příspěvkem," uvedl místostarosta Vratimova David Böhm. 

Advent ve Frýdku-Místku

V plném proudu jsou i přípravy na otevření Adventního městečka ve Frýdku-Místku. Vánoční atmosféru na náměstí Svobody v Místku přinesou reprodukované koledy, radost dětem udělají živá zvířátka v ohradě, vláček či Ježíškova pošta. Stánkaři otevřou své přístřešky na Mikulášskou neděli 5. prosince. Návštěvníci si za zvuku koled budou moct prohlédnout práci kovářů nebo si zakoupit tradiční vánoční speciality ve stáncích - VÍCE ZDE.