Pozemky o rozloze od zhruba 700 do 1 500 metrů čtverečních město licitovalo postupně ve čtyřech etapách, zatím poslední se uskutečnila 23. a 24. srpna. „Ponechali jsme vyvolávací cenu stejně jako v předchozích dražbách za jednotnou základní částku 1 089 korun za metr čtvereční. V našem případě o vysoké míře zájmu nerozhodovala pouze příznivá cena, ale i dobrá lokalita. Parcely jsou situovány v samém centru Bohumína. Pěšky lze za pár minut dojít na autobusovou zastávku, do obchodu, restaurace, do školy či školky,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha. Jak doplnil, zájemci byli ochotni zaplatit za parcelu v průměru zhruba milion a půl korun.

Přestože dokončení celého projektu je plánováno až na podzim letošního roku, radnice začala pozemky prodávat už v lednu s předstihem, aby si vlastníci mohli zajistit financování a připravit projektovou dokumentaci na stavbu rodinného domu. „Noví majitelé parcel na nich musí do pěti let postavit rodinný dům, jinak jsou povinni zaplatit sankci ve výši 200 tisíc korun. Na jednom pozemku lze postavit výhradně jeden objekt určený k individuálnímu bydlení,“ informoval vedoucí majetkového odboru bohumínské radnice Jan Przeczek.

close Bohumín v předstihu prodal většinu pozemků pro výstavbu rodinných domů. info Zdroj: Pavel Čempěl zoom_in Bohumín v předstihu prodal většinu pozemků pro výstavbu rodinných domů.

Atypické je i pojetí celé nové čtvrti. Město dalo plochu kompletně zasíťovat a vzniká zde kompletní infrastruktura včetně příjezdových cest, chodníčků, cyklostezky, veřejného osvětlení a parkoviště. Navíc v centrální části lokality Petra Cingra vybuduje letos na podzim parčík s dubovými alejemi, tisíci keři, květinovými záhony a retenční nádrží. Zastupitelé pro něj vybrali název Ottův park po čestném občanovi a dlouholetém starostovi Bohumína. Součástí rodinné zástavby budou i dvě dětská hřiště. Investiční akce města na proměnu nevyužité plochy za supermarketem Albert si vyžádá přes 60 milionů korun.