„Za těch dvanáct let, co u nás univerzitu třetího věku pořádáme, se stalo už potřetí, že jsme obměnili všechna témata. Jednak reagujeme na požadavky studentů, poté také bereme ohled na absolventy, kteří chtějí pokračovat a naučit se zase něco nového. Zároveň samozřejmě reagujeme i na trendy ve společnosti, které zrovna jsou,“ vysvětlila Pavla Skokanová z bohumínské radnice.

Největší úspěch mají u studentů univerzity třetího věku témata týkající se moderních technologií. „Když se před deseti lety začaly široce rozmáhat počítače, našly se i ženy, které když slyšely slovo myš, málem lezly na stůl. Nyní už ale máme poučené seniory, kteří se vyznají alespoň v základech počítačů a internetu,“ říká Pavla Skokanová.

Výsledkem kurzů zaměřených na technologie je často vlastní mailová pošta, v některých případech i sociální sítě.

Momentálně je v Bohumíně kolem dvou set absolventů univerzity třetího věku. „Když jsme začínali, měli jsme zaplněny dvě třídy. Momentálně očekáváme třídu jednu, nedá se však ale předpokládat žádný přesnější počet, protože někdy je zájmu mnohem více. Volnočasová témata, která se u nás vyučují, zkrátka přitahují lidí více,“ popisuje Skokanová.