Právě v tomto městě se množily krádeže v domech, bytových vchodech a sklepích. V polovině dubna si všiml při odchodu z bytu ve vilovém domě v Bohumíně muž, že mu někdo odcizil na společné chodbě několik párů značkových sportovních bot. V přízemí pak zjistil, že na místě, kde měl odstavené elektrické kolo, zůstal jen přestřižený zámek…

V září zase kdosi v Bohumíně vypáčil sklepní kóji a „zmizelo“ horské jízdní kolo. V říjnu pak nahlásil majitel neobývaného domu v Rychvaldu odcizení křovinořezu, horského kola a desítek lahví alkoholu. Další poškozený, tentokrát opět z Bohumína, oznámil vloupání do sklepa a odcizení krom jiného motorového minibiku a disků na auto s pneumatikami. Celkově se škoda u těchto čtyřech případů vyšplhala na téměř 130 000 korun.

Svatomartinská husa.
Svatomartinské husy a menu v Karviné. Takové jsou ceny a nabídka

Ráno, v den posledního vloupání, si policisté obvodního oddělení Bohumín všimli muže, kterého z minulosti dobře znají. A rovněž zřejmě ne až tak laciného minibiku, který si zrovna vedl. Když pak k poledni přišel poškozený nahlásit krádež minibiku a popsal ho, policisté z bohumínského oddělení věděli najisto, kam zamířit.

„Policisté muže díky místní a osobní znalosti vypátrali a zadrželi. Pro podezření ze spáchání také všech dalších výše popsaných skutků, které do té doby šetřili, věc předali karvinským kriminalistům z 2. oddělení obecné kriminality,“ informovala Soňa Štětínská z Policie ČR.

Pěstounské rodiny.
Zájemci o pěstounství chybí, Bohumín se zapojil do kampaně

Kriminalisté učinili další potřebné úkony a na základě zadokumentovaných informací obvinili 25letého muže z přečinů krádeže spáchané vloupáním a porušování domovní svobody. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody šest měsíců až tři roky. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby.

„Tento muž má přes 15 záznamů v rejstříku trestů, převážně pro majetkovou trestnou činnost. Poslední nepodmíněný trest vykonal koncem minulého roku, ze září letošního roku je pak pro přečin krádeže prozatím nepravomocně odsouzen. Svého jednání každopádně lituje, odcizené věci měl zpeněžit a finance užít pro svou potřebu,“ zakončila Soňa Štětínská.