Soutěže Czech Dance Master se zúčastnilo zhruba 20 tisíc tanečníků, což je až 1000 soutěžních choreografií z tanečních klubů ze všech koutů České republiky. „Do Prahy jsme připravili celkem 74 choreografií, z toho 14 velkých formací. Ostatní byly choreografie sólistů, duet a malých skupin, a to ve všech věkových kategoriích,“ říká trenérka a choreografka klubu Lenka Krčová.

Taneční tour Czech Dance Master byla slavnostně ukončena v neděli 26. května prestižním galavečerem, který nesl název Mistr mistrů 2019. Bohumínský klub měl na tomto galavečeru hned pět choreografií, z toho dvě dětské (show a contemporary), jednu juniorskou (show) a dvě dospělácké (show a modern). Titul mistra mistrů se podařilo vybojovat dětské contemporary formaci Pečujte o ni… Je jen jedna.

Tanečnice bohumínského souboru radost Impuls získaly na soutěži Czech Dance Master v Praze řadu medailí. V dětské kategorii získaly titul Mistra mistrů.

Bohumínský taneční klub si na Czech Dance Masters vybojoval mimo jiné i nominace na mezinárodní soutěže. Tou první, kterou absolvuje, je Mistrovství Evropy v jazz dance a contemporary. To se uskuteční v polovině června v Praze.