Kvůli vládním koronavirovým opatřením musela bohumínská radnice od 12. října výrazně zkrátit úřední hodiny. Nyní je může opět rozšířit tak, jak na ně byla veřejnost zvyklá.

„Klienti si mohou potřebné záležitosti vyřídit v pondělí a ve středu od 7:30 do 12 a od 13 do 17 hodin. Fungovat bude i rezervační systém pro úterní termíny. První datum, na které se občané mohou objednat, je 1. prosince,“ uvedla tajemnice bohumínského městského úřadu Eva Giecková.

Úřad tak oproti standardnímu provozu zůstane zavřený pouze ve čtvrtek a pátek. „Pokud je však někdo předem domluven s konkrétním úředníkem na vyřešení požadavku, může se dostavit i v tyto dny. Pracovník si ho v dohodnutém čase vyzvedne u bočního vchodu ze strany kostela, jako tomu bylo dosud,“ podotkla Giecková.

Bohumínská radnice musela stejně jako jiné městské a další úřady omezit úřední hodiny na dobu šesti týdnů. Otevřeno měla jen dvakrát týdně na pět hodin. Jelikož už neplatí nejvyšší stupeň rizika koronavirové epidemie, kdy úřady sloužily jen pro nezbytnou agendu, mohou zase vyjít vstříc občanům a hodiny pro veřejnost rozšířit. Pokud se však lidé chystají na jiný úřad, než je ten městský v Bohumíně, měli by si otevírací hodiny předem ověřit.