„Paní ředitelka je energickou ženou a neúnavnou bojovnicí za zkvalitňování výuky. Systematicky do ní zavádí moderní a efektivní metody a přichází s novými neotřelými projekty. ´Její´ škola je tak jednou z nevyhledáva­nějších v Bohumíně. Loni byla navíc Dagmar Šostoková oceněna za svou pedagogickou činnost i Moravskoslezským krajem," řekla Pavla Skokanová z odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice.

Masarykova škola letos slaví své 90. narozeniny a ředitelka Dagmar Šostoková se při té příležitosti rozhodla po dvaceti letech předat štafetu mladší generaci.

Speciální ocenění Rady města Bohumína obdržela kromě ní ještě dlouholetá kantorka Marta Lučanová ze záblatské školy. V ní působí neuvěřitelných 27 let a úspěšně zde rozvíjí malotřídní vyučování.

Z ocenění podle návrhů ředitelů škol, kde letošním kritériem byla kratší učitelská praxe, se letos radovalo devět žen a jeden muž – Michaela Tomicová (ZŠ Beneše), Renáta Holeszová (ZŠ Bezručova), Eva Adamcová a Aleš Bajnar (ZŠ Čs. armády), Barbora Hilšerová a Radka Bašandová (Masarykova ZŠ), Milada Dubnická (ZŠ Pudlov) a Šárka Exnerová (ZŠ Skřečoň). Ze dvou bohumínských středních škol to byly Renáta Horáková (Střední škola Bohumín) a Jana Sochorová (Gymnázium Františka Živného). Ocenění obdrželi od města finanční odměnu a zarámované keramické obrázky, které vznikly v keramické dílně bohumínské ZŠ Čs. armády.