„Nikdo o tom z intimních důvodů nechce mluvit, ženy se stydí a bojí se navštívit odborníky. V současné době se však léčba inkontinence začíná řešit intenzivněji,“ říká vedoucí fyzioterapeut Alfréd Heckel z Nemocnice Český Těšín.

Právě zde se aktuálně zavedli novou formu takzvané elektroterapie, která má potřebným ženám pomoci. Dalším metodou je speciální cvičení pánevního dna. Terapie je vhodná pro ženy se stresovou inkontinencí jakéhokoliv věku.

ÚLEVA PRO PACIENTKY

„Léčbou inkontinence se zabýváme již delší dobu a tento přístroj nám nyní velice pomůže,“ zmínil se Alfréd Heckel o novém přístroji – vaginální elektrodě, kterou lze napojit na přístroj určený ke klasické elektroléčbě. Každá pacientka se díky této metodě naučí vnímat a správně aktivovat svaly.

„Každá z pacientek, která se s těmito problémy svěří do péče našich odborníků, vždy jen lituje, že nepřišla dříve,“ řekla Barbora Zbránková, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice Český Těšín.

Stresovou močovou inkontinencí trpí v průběhu života celá polovina žen.

„Pokrok je viditelný obvykle už po měsíci, pokud ženy aktivně cvičí doporučené cviky. Smyslem terapie je ale kromě dosažení aktuálních výsledků i zajištění dlouhodobě udržitelné kondice, cvičit totiž mohou ženy téměř za každé situace a všude,“ prozradil Heckel.