Skupinová terapie Stop obezitě se již letos uskuteční podruhé a je určena pro úplné začátečníky. Lidé, kteří se rozhodli svůj problém řešit, se budou scházet jednou týdne po dobu dvanácti týdnů. „Každá lekce bude obsahovat hodinové pohybové cvičení. Při pohovoru pak budeme společně hledat, kde je problém a snažit se ho odstranit. Obezita je zvelké části psychickou záležitostí a i to se musí dát do rovnováhy. Samozřejmě velká část kurzu bude věnována zásadám zdravého životního stylu, stravovacím návykům a energetickým hodnotám potravin. Cílem je, aby se člověk naučil rozeznávat, co je pro jeho tělo vhodné a dokázal si sám sestavovat optimální jídelníček,“ řekla pořádající doktorka Šárka Andělová.

Každému přihlášenému budou provedeny vstupní testy, což například znamená změření krevního tlaku, cholesterolu, nebo měření tuku. „Nadváha a obezita představuje vážné zdravotní problémy. Nejčastěji se podílí na zvýšeném krevním tlaku, srdečních infarktech, mozkových příhodách cévních. Způsobuje metabolické komplikace projevující se často cukrovkou, usnadňuje vznik chorob trávicího ústrojí, vznik křečových žil, degenerativních onemocnění kloubů (artrózy), napomáhá vyššímu výskytu úrazů, což souvisí s určitou omezenou pohyblivostí,“ dodala doktorka.

Terapie bude vedena pod odborným vedením zdravotníků a je vhodná i pro zdravotně hendikepované. Kurz začne 20. září na základní škole 1. máje. Přihlásit se lidé mohou na internetových stránkách www.emnxxl.cz.