„Nelíbí se nám podmínky, ve kterých jsou divoká zvířata nucena žít. Malé klece, drezura a neustálé přesouvání z místa na místo pro ně není jistě ničím příjemným," vysvětlují pohnutky ke sběru podpisů jeho účastníci, jež jsou ve spojení s organizací Svoboda zvířat.

Zpravidla děvčata, která v ulicích Českého Těšína nabízela k podpisu zmíněnou petici, byla rozčarována ani ne tak přímými reakcemi lidí na ulici, ale dodatečně na facebooku.

„Hodně nás mrzí lhostejnost a výsměch některých spoluobčanů. Nečekali jsme, že by se k nám lidé hrnuli s tím, že peticí chtějí podepsat, moc se jim debatovat nechtělo. Doslova nás ale znechutily reakce lidí ve facebookové skupině Český Těšín. Komentáře typu: „Jste trapné", „Dejte si pohov, asi vám hrabe" či „Vy jste dobře retardovaní" nebyly ničím ojedinělým," říká Bára Branná, jedna z dívek, které podpisy sbíraly.

Jak říká, dokáže pochopit, že všichni nemusí sdílet stejný názor, ale proč ty hanlivé reakce na sociální síti? „Do očí se nám to báli říct, tak proč nás shazují takto? Je to ubohé," říká mladá dívka.

Přes drsnou zkušenost je nicméně optimistkou. Během víkendu se podařilo sehnat 68 podpisů a další možná ještě přibudou, protože petice bude k podpisu ještě několik týdnů ve volnočasovém centru Brusírna v centru Českého Těšína. Další podpisovou akci chtějí bojovníci za práva zvířat v Ostravě.