„Hasiči jsou momentálně v terénu, zasahují především v oblasti Frýdecko-Místecka a Havířovska. Řeší se polámané větve a další tyto následky bouřky," uvedla pro Deník v neděli v podvečer mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Pohled na centrum Ostravy z výšky.
Vstup jen na vlastní nebezpečí. Toto je 5 míst v Ostravě, kam ani místní nechodí

„K dnešní 10. hodině ranní evidujeme v Moravskoslezském kraji v souvislosti s bouřkami 131 událostí. Mezi nejvíce zasažené okresy patří Frýdek-Místek a Karviná. Jedná se především o spadlé stromy, větve a čerpání vody," upřesnila mluvčí moravskoslezských hasičů v pondělí dopoledne.

Podle ohlásů čtenářů Deníku bouřka působila také výpadky elektrických sítí. Konkrétně třeba v Těrlicku, kde hasiči odstraňují i popadané stromy a další, elektřina vypadla také v Bludovicích. Výpadek elektrického proudu a zatopené sklepy hlásili lidé na sociálních sítích Deníku také ze Soběšovic. 

Slavnostní otevření nového pivovaru Koníček, 1. července 2023, Vojkovice.
Pivovar Koníček: Od přístavku u hospody k vlastnímu velkému provozu

„Cesta z Řeky do Havířova byla masakr, začalo to kolem 17.00 a museli jsme zastavit cestou, bo to byl fakt masakr, stálo nás dost aut, létaly malé kusy větví, ty velké padaly na cesty   některé stromy spadly na elektrické dráty," popsala běsnění krátké úderné bouřky jedna z čtenářek Deníku na deníkovských sociálních sítích