Akce, kterou letos poprvé uspořádali skupina Bez zbrojáku spolu s Vojáky v záloze, přitom potěšila vedle dětí i nadšené tatínky a fandy do historie.

„Návštěvníci měli možnost si prohlédnout či si na vlastní kůži vyzkoušet historické zbraně, vojenská auta, dobová ležení několika armád a dozvědět se řadu zajímavostí či pikantností i od samotných vojáků. Dokonce mohli ochutnat i pár specialit z pravé polní kuchyně,“ přiblížil sobotní program Viliam Kalinčík z Vojáků v záloze.

Zároveň dodal, že bohatá účast návštěvníků předčila zcela skromná očekávání pořadatelů a další ročníky akce tak na sebe nenechají dlouho čekat.

„V loňském roce jsme na bunkrech v Chotěbuzi vyzkoušeli takový menší nultý ročník a letos jsme se rozhodli, že to zkusíme „rozjet“ v bohatším duchu a spolu s vojenskou tematikou jsme přivezli i policejní a záchranářskou techniku a soutěžní branný program pro celou rodinu. Bohatá účast nás samozřejmě nesmírně těší a věříme, že se z Branného dne pro všechny stane příjemná tradice,“ doplnil s nadšením Kalinčík.

Pavla Krůčková