Z Havířova až na Dálný východ, a když to klapne, tak až do Japonska se vydávají bratři Honza a Tomáš Rendlové z Havířova. Na svou expedici, jak půlroční cestu sami nazývají, se chtějí vydat tzv. jižní cestou, tedy přes Balkán, Turecko, Pákistán, Indii a Nepál, pak do Číny a poté lodí do Japonska.

Jejich dopravním prostředkem i dočasným domovem se na tu dobu stane sedmadvacet let stará minidodávka Subaru Libero. S ní chtějí během půl roku zvládnout cestu dlouhou přes 20 tisíc kilometrů.

Jednadvacetiletá studentka a cestovatelka Nicolette Havlová se v úterý vydala na 2500 kilometrů dlouhou cestu z Havířova přes Rumunsko až do Istanbulu.
Ahoj na konci srpna! Mladá cestovatelka z Havířova vyrazila pěšky do Istanbulu

Tomáš, mladší z bratrů přiznává, že toto půlroční putování má být jakýmsi opětovným bratrským sblížením. „Bratr měl před časem velké problémy s alkoholem, dokonce skončil na ulici. Dost to poznamenalo vztahy v rodině i mezi námi dvěma. I proto má tato cesta pro nás ještě jiný než jen cestovatelský rozměr,“ říká sedmadvacetiletý Tomáš Rendl. Připomíná, že už nějaké cestovatelské zkušenosti z muslimských zemí má.

Břetislav Snášel vyráží na 1000 km dlouhou cestu k Baltu. Na koloběžce.
Facebookový Děda na kolobrndě vyráží k Baltu. Spát může klidně pod širákem

Bratr Honza zase v rámci velké životní proměny také začal cestovat a těsně před vypuknutím pandemie koronaviru stihl přejít sám pešky přes Andy. Prostředky na mnohaměsíční cestu bratři získali z crowdfundingové kampaně a z prodeje knížek, které Honza už o svých cestách po světe napsal a vydal. Známý je z profilu Honza na cestě.

Představit své plány včetně sebe a svého již na cestu připraveného auta chtějí bratři Rendlové v neděli 1. května v Karviné na Lodičkách, kde se ten den koná cestovatelský festival. Jejich hodina přijde mezi čtvrtou a pátou odpoledne.