„Máme už schválenou projektovou dokumentaci, stavební povolení, ale stále hledáme zdroje financování. Nemusíme nutně všechno platit z městských peněz,“ vysvětluje logicky orlovský starosta Miroslav Chlubna.

Po letech přešlapování město ustoupilo od přestavby koupaliště tzv. „od základu“ a zvolilo menší a hlavně levnější variantu. Loni se mluvilo o rekonstrukci za 150 milionů korun, což už ale neplatí. „Vzhledem ke razantnímu zvýšení cen stavebních materiálů a prací už jsme dneska na 240 milionech korun s DPH,“ říká starosta.

close Orlovské letní koupaliště už mnoho let chátrá. info Zdroj: Deník/Tomáš Januszek zoom_in Orlovské letní koupaliště už mnoho let chátrá.

Nebude to kompletní přestavba

Kvůli úspoře nákladů zůstanou některé současné stavby, ale upraví se. Zůstane zachován například současný hlavním vstup do areálu, odbourají se jen nepotřebné výplně a zídky, pod zastřešení se vestaví nové pokladny. „Provozní objekt čeká rekonstrukce, vzniknou nové umývárny, šatny a toalety. Zachovány budou základy, nosná konstrukce i střecha,“ přiblížil už loni projekt modernizovaných prostor koupaliště orlovský starosta.

Podle schválené projektové dokumentace se v rámci rekonstrukce areálu počítá s vybudováním venkovních bazénů, které budou mít s plaveckou a zážitkovou část s vodními atrakcemi. Součástí bazénu je bazénová šplhací síť, lezecká stěna a proudový kanál. V dětské části plánujeme nerezové brouzdaliště lichoběžníkového tvaru s rozdílnými hloubkami 0,2 a 0,4 metru, spojené schody a skluzavkou, doplněné atrakcemi.

Starosta zdůrazňuje, že se vedení města snaží zajistit co nejvíce externích peněz, například z dotačních programů Národní sportovní agentury či jiných.

„Na rekonstrukci koupaliště si beztak město bude muset vzít úvěr, ale teď jde o to, jak bude velký. Rozhodovat by se o tom mohlo na dubnovém zastupitelstvu. Anebo se také může stát, že rozhodnutí necháme na příštím zastupitelstvu, které vzejde z podzimních voleb,“ dodal starosta Miroslav Chlubna.