Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání 42letého muže z Karvinska pro spáchání přečinu šíření poplašné zprávy.

Podle doposud zjištěných skutečností měl tento muž 1. června 2021 z Frýdeckomístecka telefonicky oznámit na telefonní číslo jednoho z oddělení Psychiatrické nemocnice na ulici Olomoucké v Opavě, že v jejich objektu je ukrytá bomba.

Stravitelná bomba?

Při hovoru uvedl, že se bomba nachází v nádobách na jídlo, přičemž při svém telefonátu byl vulgární, nadával na zdravotnický systém a před zavěšením zlomyslně prováděl odpočítávání od pěti do jedné a následně zdůraznil slovo „bum“.

V té době se v dané budově nacházela asi stovka osob, které musely přijmout bezpečnostní opatření v souvislosti s výhrůžným telefonátem.

„Šířením nepravdivé poplašné zprávy způsobil 42letý muž nebezpeční vážného znepokojení tamního obyvatelstva. Jeho trestní stíhání je nyní vedeno na svobodě. Celá záležitost je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů,“ uvedl policejní komisař René Černohorský.