Kam na sladkou šťávu z vinných hroznů lidé chodí? Klasické vinárny jsou již minulostí, takže jejich roli suplují vinotéky, ale těch je v Karviné hned několik.

Například ve vinotéce Staroveské centrum vína (u kina Centrum) nabízejí bílý burčák z odrůdy Müller Thurgau za 89 korun litr. Ten budou mít v nabídce ještě asi měsíc, na konci září by už mohl být i burčák červený.

„Zájem o burčák je velmi slušný. Prodáme šedesát až sedmdesát litrů burčáku denně. Je to naše záchrana po létě, kdy všichni chodí na pivo. Jakmile začne burčák, lidé se začnou vracet,“ řekla prodavačka.

Nové molo na Karvinském moři dosud nemá kolaudaci. Lidé jej už přesto využívají.  Září 2023.
Nové molo u Karvinského moře nemá kolaudaci. Lidé ale strhli zábrany

Kdo má chuť na červený burčák už teď, může si jej objednat ve Vinotéce Vinohrádek vedle polské školy ve Fryštátě. „Objednávky bereme vždy do středy a ve čtvrtek nám přiváží majitel čerstvý burčák. Aktuálně máme z odrůdy modrý portugal, ale pokaždé máme jiný,“ řekla prodavačka z vinotéky.

Burčák a víno dodává do této prodejny vinařství Michna z Čejkovic a mívají i bílý burčák z odrůdy solaris a červený z odrůdy dornfelder.

Darkovka Karviná v polyfunkčním domě naproti OD Družba mívá burčák každoročně. Letos to je momentálně bílý z odrůdy Müller Thurgau. Litr zde pořídíte i za 80 korun.

Vstupní foyer haly házené v Karviné po rekonstrukci. Srpen 2023.
FOTO: Házenkářská hala v Karviné nově. U vstupu uvidíte poháry i osobnosti klubu

Bílý burčák z odrůdy Irsai Oliver nabízí také Vinařství U kapličky (Zaječí) v OD Tesco. Litrová lahev tady přijde na 84 korun.

Tento víkend bílý a ve středu už také červený burčák můžete ochutnat v kavárně Slivkafé na fotbalovém stadionu. Litrová lahev burčáku Müller Thurgau stojí 110 korun.

A burčák budou od příštího týdne nabízet také ve vinotéce Na Zámecké v centru města. Tak vzhůru na něj!

Kam na burčák v Karviné?

Staroveské centrum vína (u kina Centrum): bílý burčák z odrůdy Müller Thurgau, 89 Kč/l

Vinotéka Vinohrádek (Michna): na objednávku, červený burčák 90Kč/l

Dárkovka Karviná (vinařství Pavlovín): bílý burčák (Müller thurgau) 80 Kč/l

Vinařství u Kapličky (OD Tesco), bílý burčák 84 Kč/l

kavárna Slivkafé, bílý burčák (Müller Thurgau), 110 Kč/l