V polovině září zastupitelé schválili územní studii této lokality a přípravy tak pokročily do další fáze.

„Nyní můžeme vyhlásit výběrové řízení na projektanta, aby mohl začít kreslit přístupové cesty, sítě a načrtnout definitivní podobu toho území,“ komentoval rozhodnutí zastupitelů primátor Karviné Jan Wolf.

Karviná-Mizerov, kino Centrum.
Nové rodinné domy, Pískovna, Dubina, poliklinka a další. Pojďte do Mizerova

Pro lepší lokalizaci: jedná se o prostor nad garážemi poblíž pískovny v Mizerově, kde je dnes pole. Proto tam bude potřeba vybudovat komunikace, pozemky rozparcelovat a zasíťovat. Většinu pozemků v tomto prostoru vlastní město, zhruba 8 hektarů patří OKD a něco státu. Právě tam se před lety zvažovalo, že se v případě těžby pod Starým městem, postaví nové bydlení pro lidi ze Starého města. Těžit se však pod Starým Městem nakonec nebude.

Úkolem projektanta bude zakreslit sítě inženýrské, komunikace a území rozparcelovat. Příjezdy do nové lokality by mělo být z ulice Borovského, Miczkiewiczova, Na Kopci a zvažuje se také z ulice Polní.

Jan Wolf
Nad Pískovnou chceme pozemky pro rodinné domy, říká primátor Karviné Wolf

Kolik parcel na místě bude k dispozici, se zatím říci nedá, záleží, jak se s územím vypořádá projektant. Každopádně bude v této lokalitě i veřejný prostorem pro občanskou vybavenost.

Tuto fázi příprav odhaduje primátor až na jeden rok. Zároveň věří, že o parcely a bydlení všech typů, které lokalita nabídne, bude zájem. „Je mnoho lidí, kteří hledají pozemky, odchází mimo Karvinou, protože nemají kde stavět, nejsou parcely. Proto chceme lidi ve městě udržet, případně sem dostat i mimokarvinské. To je důvod, proč jsme se pustili do tohoto projektu,“ dodal Jan Wolf.