Oznámení o ukončení činnosti se objevilo na facebookových stránkách podniku. „Vážení a milí hosté, také nás dohnala energetická krize a jsme nuceni k 30. 10. 2022 uzavřít provozovnu.

Přijďte si k nám užít posledních pár dní,“ lákal podnik zákazníky ještě před pár dny. Se slevou doprodal zásoby piva, na jídlo poskytl slevu 50 procent.

„Zavřeli jsme, protože provoz byl neekonomický,“ řekl Deníku majitel pivovaru Ladislav Němeček. Loni v květnu přitom prozradil, že už v roce 2020 se snažil pivovar prodat. „Byli nějací zájemci, ale všichni nakonec vycouvali, když viděli, co se děje, jak rostou energie a vstupy,“ dodal.

Už v létě skončila i restaurace Barbara v Havířově na Dlouhé třídě. Údajně mimo jiné kvůli nedostatku personálu. Značka původně italské restaurace Barbara ale nezmizela a dnes podnik funguje jako Barbara Food, kde dělají polední menu, malé svačinky, saláty a nabízejí dokonce krabičkovou stranu pro zdravý životní styl. Jídlo je na objednávku i na místě a nabízejí také rozvoz po městě.