Včera ho kromě samotných zastupitelů, úředníků magistrátu a novinářů zaplnily stovky obyvatel města, kteří přišli sledovat, jak dopadne jednání o návrhu privatizace obecních bytů. A že bylo to jednání hodně napjaté a chvílemi velmi vzrušené. Do diskuze se totiž přihlásilo hned několik lidí z řad nájemníků a ti ve svých projevech záměr vedení města zpravidla nešetřili. „Proč si máme byty kupovat? Podívejte se, v jakém jsou stavu? Třicet pět let do nich nikdo neinvestoval, my jsme platili nájem a teď si máme opravy ještě platit sami? To nechceme,“ zaznělo z úst několika řečníků. Rudolf Tomala vedení města například vytýkal, že se s lidmi o problému podstatně nediskutovalo dříve. „Všechno jste chtěli stihnout na poslední chvíli, že?“ obrátil se na členy městské rady.

Lubomír Hotový zase konstatoval, že město chce byty prodat proto, aby se zbavilo starosti o údržbu. Nejen za tato slova a nejen jeho, odměnilo plénum sestávající v drtivé většině z lidí důchodového věku bouřlivým potleskem. Řada lidí také podrážděně reagovala na slova náměstka Zbyňka Gajdacze, který v rozhovorech pro média již dříve řekl, že z bankovních statistik vyplývá, že každý obyvatel České republiky má v průměru naspořeno 100 tisíc korun. „To je přece bankovní tajemství. Vloupali jste se do banky? Tuneláři, podvodníci.“ I takovéto výkřiky létaly sálem směrem k členům městské rady. „Pane náměstku, odkud jste vzal to, že máme každý sto tisíc na knížce? Ať odpoví!!“ křičeli anonymně lidé ze sálu.

Náměstek Gajdacz na to s nadsázkou reagoval slovy, že chce zabránit povstání, a proto se ujal slova. „Žádné bankovní tajemství jsem neporušil. Tyto informace se dají legálně získat ze statistických ročenek, k tomu má přístup de facto každý občan. A mimochodem, jsem v tom rozhovoru pro televizi řekl „průměrně“. Reportáž byla sestříhána a má slova proto vyzněla zkresleně,“ bránil se Gajdacz. Nato se v sále ozval pískot. Poté, co šéf klubu zastupitelů za KSČM Tomáš Gallik prohlásil, že takovýto způsob privatizace komunisté nepodpoří, i zbytek členů zastupitelstva byl při hlasování buď proti, nebo se ho zdržel. „Je to jen odkládání problému,“ komentoval neochotu odstartovat privatizaci šéf lidovců Ondřej Brdíčko.