Havířovská radnice už ví přesně, jak bude postupovat při privatizaci městských bytů. Na pondělním zasedání zastupitelstva přiblížil plány náměstek primátora Eduard Heczko.

Na problém kolem dlouho avizované a připravované privatizace došlo až při interpelacích Havířovanů. Jeden z tazatelů chtěl vědět, kdy se konečně zveřejní plány radnice a kdy si bude moci byt odkoupit. Aniž by to asi čekal, dočkal se zcela vyčerpávající odpovědi.

Ještě tento rok bude magistrátem zpracován seznam bytů, které město vyčlení k odprodeji. Poté se uskuteční odhady znalce, od kterých se bude odvíjet cena. Se seznamy i cenou budou všichni obeznámeni, aby mohli včas reagovat,“ vysvětlil Heczko.

Ten také uvedl, že v březnu 2008 bude zastupitelstvo schvalovat obecní záměr prodeje, který by měl být uskutečněn nejpozději do roku 2010. „Může to být i dřív. Ceny nemovitostí se určitě za dva roky změní, ale to nebude mít na celkovou cenu vliv. My totiž budeme garantovat ty, které se určí po znaleckém odhadu v příštím roce,“ dodal náměstek Eduard Heczko.