Podle vedoucí odboru rozvoje a investic Martiny Szotkowské se celé dílo se skládalo z několika částí. „První část zahrnovala rozsáhlé stavební úpravy včetně  bourání,  vyzdění, nového topení, nových dveří, podlah, kompletní nové elektroinstalace, slaboproudé instalace, stínění, obkladů, nových podhledů, koberce nebo kompletní nové vzduchotechniky,“ upřesnila Szotkowská.

Další etapa zahrnovala výrobu a instalaci nového nábytku na míru, který byl připraven na instalaci nejmodernější hlasovací a ozvučovací techniky.

Celý design je moderní a odlehčený. „Třešničkou na dortu je moderní audiovizuální technika, ozvučení, hlasovací zařízení, výpočetní technika doplněná o potřebné softwarové vybavení včetně moderních kamer, umožňujících zajištění živého vysílání z jednání. Srdcem i mozkem je nová serverovna s potřebným chlazením,“ dodala Szotkowská.

Tato dílčí rekonstrukce budovy městského úřadu byla v pořadí již šestá. Bývalá obřadní síň a přilehlé prostory, ve kterých kdysi občané vyřizovali nové doklady, tak byla přestavěna na moderní prostory k jednání.

„Využívat se bude především pro zasedání zastupitelstva a rady města, konání konferencí, školení, občanských fór a dalších příležitostných akcí,“ upřesnil starosta Orlové Miroslav Chlubna.