Vyučila se švadlenou a vždycky šila pro celou rodinu. „Moc mě to bavilo a taky člověk ušetřil. Teď už jenom „štrikuju“, ale dříve jsem i vyšívala a háčkovala. Pletla bych i svetry, ale to už nikdo nechce, prý si raději koupí. A tak štrikuju fusekle,“ říká paní Marie Konkolová, která v minulých dnech oslavila ve svém současném domově, v orlovském domově seniorů Vesna, své 101. narozeniny.

Většinu svého života prožila paní Marie v domečku v nedaleké Doubravě. Pochází ze sedmi dětí a rodiče se měli co otáčet, aby uživili tak velkou rodinu. „Měli jsme ale krávy, pěstovali brambory, chovali drůbež… a bylo celkem jedno, co maminka uvařila. Snědli jsme všechno. Jako dítě jsem často pásla krávy a starala se o dobytek,“ vzpomíná na své dětství.

Že je paní Marie stále čiperná a nezahálí, potvrdila i pečovatelka Kateřina Gylaníková: „Paní Maruška tento týden uštrikovala čtvery ponožky.“ Tentokrát jsou pro vnučku a sestřičky z Vesny.Každé ráno sleduje paní Marie mši v televizi. „Je to takový každodenní rituál,“ podotýká pečovatelka. Netrvá dlouho, jenom půlhodinku. Pak se projde po pokoji a je připravena posnídat. „V jídle si opravdu nevybírá. Je to neuvěřitelně skromná, hodná a slušná žena,“ říká Kateřina Gylaníková.

close Paní Marie Konkolová, která žije v orlovském domově seniorů Vesna, oslavila v minulých dnech 101. narozeniny info Zdroj: se souhlasem N. Cibulkové zoom_in Paní Marie Konkolová, která žije v orlovském domově seniorů Vesna, oslavila v minulých dnech 101. narozeniny

Připomíná také, že paní Marie má stále dobrou náladu. „Hned zrána je veselá a snaží se nás rozesmát. Je radost o takového člověka pečovat,“ říká pečovatelka.Oslavenkyni přišli přímo do domova vesna popřát hodě zdraví zástupci orlovské radnice a také Dáša Murycová, starostka Doubravy, kde paní Konkolová celý život žila. „Mám z místní rodačky obrovskou radost, navíc lidé v obci na paní Konkolovou stále myslí, chybí jim její úsměv a dobrá nálada a všichni se připojují ke gratulantům,“ řekla Murycová.

Ředitel domova Vesna Vít Macháček popřál oslavenkyni hodně zdraví, aby byla v domově spokojená a všichni se o ni s láskou a péčí starali.