„Nevšiml jsem si, že nemám zařazenou rychlost ani zabržděno. Když jsem přišel k autu, bylo kousek ujeté, ale mezi auty byla mezera. Nevšiml jsem si, že má druhý vůz něco poškozeno. Naložil jsem pár desek a odjel,“ řekl řidič zmíněného automobilu, bývalý místostarosta Českého Těšína a šéf tamní organizace hnutí ANO Tomáš Pavelek.

Jak na sociálních sítích popsal majitel poškozeného vozu, druhého řidiče se podařilo zjistit díky fotografii, kterou na místě pořídila jiná řidička, předala ji majiteli poškozené auta a ten ji ukázal policii. Svědkyně policii popsala, že řidič po zaparkování nedostatečně zajistil své auto, které se po chvíli samovolně rozjelo a narazilo do jiného zaparkovaného osobního auta. Po návratu k vozidlu prý řidič z parkoviště odjel. Ze snímků, které majitel poškozeného auta zveřejnil na sociální síti, je však vidět, že je jeho auto napůl mimo parkoviště přední částí přes obrubník.

V Českém Těšíně se konal první bleší trh - neděle 28. května 2023.
V Českém Těšíně se konal první Bleší trh. Podívejte se, co bylo ke koupi!

„Policisté na základě výpovědi svědkyně ustanovili řidiče a ten se na místou nehody vrátil. Dechová zkouška viníka nehody byla negativní. Dopravní nehoda byla vyřešena na místě v příkazním řízení,“ uvedla k případu policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Viník nehody na dotaz redakci řekl, že jej celá záležitost mrzí, že řidiči poškozeného vozu omluvil. „Byla to drobná nehoda, smůla. S policií se vše vyřešilo ona místě, dostal jsem pět tisíc pokuty, ani mi nestrhli body. Vše další je na pojišťovně,“ řekl Tomáš Pavelek.

Policejní mluvčí v této souvislosti připomíná, že ujetí od nehody, byť drobné, je trestné. „Pokud řidič nepočká na majitele poškozeného vozidla, nebo nenechá na sebe kontakt, hrozí mu vysoká pokuta a ztráta bodů,“ dodala policejní mluvčí.