Už jen dva pracovní dny zbývají majitelům tisíců vozů na Karvinsku, které nemají ukončené převody mezi majiteli, k dokončení této akce. Pokud tito lidé nepodají svou žádost do 30. června, jejich auta definitivně „končí" a už nikdy nesmí oficiálně vyjet na silnici.

Karviná výjimečně registrovala i v pátek

Na situaci reagoval mimořádně například karvinský magistrát.

„Ačkoli u nás pátek není úředním dnem, dnes mimořádně kvůli vyřízení převodu tuto možnost zájemcům dáváme," řekla Deníku mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová.

V samotné Karviné zbývalo v pátek ráno dokončit převody u téměř 3900 vozů a řady se zde kvůli tomu tvoří už od května. Podobné je to také v dalších městech okresu.

Více jak 1900 aut v takzvaném polopřevodu registrují třeba v Bohumíně.

„Úředníci situaci zatím zvládají, uvidíme, jaká bude situace na konci měsíce. Domníváme se, že se žádné „šílené" nápory konat nebudou, mnoho z těchto vozidel již neexistuje. Veřejnost je třeba upozornit na fakt, že ti, kteří mají vozidlo v převodu a současně v dočasném vyřazení, tedy depozitu, musí převod uskutečnit také do konce letošního června. V současné době evidujeme v Bohumíně, Rychvaldě a Dolní Lutyni dohromady 48 takových vozidel," říká bohumínská tisková mluvčí Lucie Balcarová.

Nechají je propadnout?

Více jak 1400 takových aut evidují také v Českém Těšíně. Také tam situaci zatím zvládají.

„Návaly nejsou. S touto záležitostí chodí tak maximálně tři, čtyři lidé denně. S ohledem na ekologickou daň zřejmě majitelé nechají stará vozidla ze systému propadnout," říká českotěšínská mluvčí Dorota Havlíková.

Na 300 lidí denně odbaví na příslušném oddělení magistrátu havířovští úředníci. Ty přitom zdržují i lidé, kteří by tuto situaci vůbec řešit nemuseli a chodí se na vše „jen" ptát.

Podobně je tomu také v Orlové. „Mnoho lidí chodí s doklady a chtějí se pouze zeptat, zda mají vše v pořádku nebo se jich týká dokončení převodu. Nejvýrazněji jsme pocítili zájem občanů díky velkému množství telefonních dotazů," říká orlovská mluvčí Nataša Cibulková.

Ujistěte se raději také vy!

Zjištění, zda se daná situace netýká také vašeho vozu, je přitom velmi snadné.

Stačí si na internetu najít stránku www.dokonceteregistraci.cz, kde po zadání potřebných registračních údajů o vašem vozidle zjistíte vše potřebné.