Seznam lidí, kteří si 8. dubna v průběhu slavnostního večera v KD Leoše Janáčka převezmou ocenění za loňské úspěchy nebo dlouhodobé zásluhy, schválili zastupitelé v pondělí.

„Ocenění udělí město v sociální, kulturní a sportovní oblasti, v oblasti volnočasových aktivit a ostatních volnočasových aktivit,“ sdělila mluvčí havířovského magistrátu Jana Kriš.

Lékař Jindřišek Dolanský působí 35 let jako zdravotník na městském koupališti, které bylo loni oficiálně pojmenováno Letní koupaliště Jindřich. Na starost tam má každou sezónu tým plavčíků a on sám pak v desítkách případů ošetřuje různě závažné úrazy či alergické reakce po bodnutí hmyzem.

„Návštěvníci koupaliště si cení jeho profesionálního přístupu v rámci ošetření zranění návštěvníků, kde hrozí velké i malé riziko úrazu či ohrožení života. Svým profesionálním přístupem zachraňuje lidské životy a zasloužil se o to, že havířovské koupaliště je pro své návštěvníky bezpečným místem odpočinku,“ stojí ve zdůvodnění udělení Ceny města.

Mezi dalšími oceněnými jsou například v sociální a zdravotní oblasti lékař Roman Dziedzinskyj, a to za celoživotní lidský a profesionální přístup k dětským pacientům v oboru kardiologie i všeobecné pediatrie, Milan Kaifosz za vynikající celoživotní, vysoce odbornou práci, obětavost a vstřícnost k pacientům v havířovské nemocnici a Marta Marčová za dlouhodobou obětavou pomoc onkologickým pacientkám a odborné zásluhy v oblasti prevence rakoviny prsu.

Ocenění se dostane také kolektivu Domova pro osoby se zdravotním postižením Benjamín.