„Přednostně je nový autobus nasazován na obnovené okružní lince 516, která zajíždí nově také do samotného centra města. Jedna ze zastávek je poblíž Univerzitního parku, další proti místní pobočce VZP.

Samotná linka 516 doplňuje od prosince 2013 vhodně obslužnost centra města," řekla mluvčí města Šárka Swiderová. Jeho provoz částečně dotuje radnice.

Linka číslo 516 projíždí Karvinou od nádraží přes Nové Město kolem házenkářské haly, odtud směrem na část Hranice, dále kolem ubytovny Kosmos k obchodnímu domu Prior, aby se přes Poštovní ulici pod karvinským náměstím dostala zpět k ubytovně Kosmos a přes část Hranice pojede zpět na autobusové nádraží.

„Linku jsme zavedli po dohodě s městem Karviná.," sdělil Deníku už dříve vedoucí provozu osobní dopravy ČSAD Karviná Josef Veselka.

Autobus sice projíždí samotným centrem města, ale bezprostředně u náměstí zatím nezastavuje. To by se do budoucna mělo změnit.

„Uvažujeme o vybudování nové zastávky přímo naproti parkovišti pod OD Prior, tedy jen pár kroků pod náměstím," dodala Šárka Swiderová. Kdy v tomto místě zastávka vznikne, se ale zatím neví.

Nový vůz Irisbus Crossway nabízí vysoký komfort cestujícím: je nízkopodlažní, samozřejmostí je nástup pro vozíčkáře a další služby pro handicapované signalizace a tabule pro neslyšící a slabozraké. Autobus má velmi ekologický provoz včetně minima exhalací. Sveze se v něm 32 sedících a 61 stojících cestujících.