„Chodím do Sluníčka velmi ráda. Dcera si může v jedné z heren pohrát s ostatními dětmi a já si můžu s dalšími maminkami povykládat o různých mateřských problémech a samozřejmě i radostech, kterých je s malými dětmi nekonečně,“ řekla jedna z maminek.

Na začátku byl nápad několika maminek z Havířova-Šumbarku najít i v této městské lokalitě místo, které by sloužilo i ostatním rodičům dětí do šesti let k aktivnímu trávení mateřské dovolené. „Chtěli jsme vytvořit takovou malou oázu, kam si můžeme odskočit od každodenního domácího kolotoče. Něco, aby se tam dětičkám líbilo a aby si měly s čím pohrát. Maminky, aby si mohly trochu oddychnout, ale zároveň, aby si mohly promluvit o svých problémech, poradit se, dozvědět se něco nového, popřípadě se i trochu vzdělat,“ řekla Renáta Bajgerová.

Mateřské a rodinné centrum se ihned po svém vzniku začalo zapojovat do různých vzdělávacích projektů pro maminky, jako například výuku cizích jazyků či kurzy základů práce s počítačem. Vedle toho organizuje pravidelné kroužky, kurzy a semináře. Pro děti pořádá karnevaly a spoustu soutěží.

Sluníčko také nabízí krátkodobé hlídání dětí ve svých prostorách na Základní škole Marie Pujmanové v Havířově-Šumbarku pro rodiče, kteří si potřebují něco vyřídit či navštívit lékaře.