Jak Deníku potvrdila obsluha čerpací stanice, tyto ceny platí od nedělní desáté hodiny. Údajně kvůli nedostatku pohonných hmot u některých čerpacích stanic značky Orlen v polsko-českém příhraničí, kam hojně jezdí tankovat právě motoristé z Česka.

Například v Opavě kolony ucpaly nedaleký kruhový objezd. „Situaci monitorujeme a dle potřeby reagujeme,“ řekla Deníku Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Uhlí za uplynulé desetiletí zdražilo téměř na trojnásobek, pořád ale jde o jeden z nejlevnějších způsobů vytápění. Pozor však na blížící se zákaz prodeje neekologických kotlů. Ilustrační foto
Uhlí podražilo, stále se ale vyplatí. Kolik stojí metrák a jak na revize kotlů

Podle zatím neoficiálních informací společnost Orlen snížila ceny paliva na svých stanicích v celém česko-polském příhraničí. 

Srovnání cen benzinu u čerpací stanice stejné značky v Karviné a polských Žibřidovicích. Na snímku benzinka Orlen v Žibřidovicích. 14. září 2023.
Řidiči z Karvinska už zase tankují v Polsku. Rozdíl v cenách činí až šest korun

Benzin a naftu za 32,90 koruny hlásí šoféři například z Náchoda, Frýdlantu v Čechách, z Opavy a dalších měst. Například v Ostravě se ale cena v neděli odpoledne stále pohybovala v úrovni 39,90 Kč za litr nafty (Poruba) a 40,50 za benzin Natural 95 (Hrabůvka, čerpací stanice u Místecké ulice). Ani v Bruntále (na rozdíl od Krnova, kde šly dolů) se ceny nezměnily - benzin stál pořád 40,50 Kč, nafta 39.90 Kč. 

"Boom" na sociálních sítích

Informace se začala šířit po sociálních sítích krátce před polednem a záhy se na pumpách začaly někde tvořit fronty.

„Měl jsem v plánu jet dnes tankovat do Polska, ale když jsem uviděl záběry z karvinské benzinky Orlen na facebooku, jel jsem sem. Taková příležitost se neodmítá,“ řekl Deníku jeden z řidičů, který okolo půl druhé odpoledne čekal ve frontě. Čekací doba v ní v té chvíli byla několik desítek minut.

Ilustrační foto
Polskem hýbe církevní skandál. Kněží na párty pozvali prostituta, ten zkolaboval

Jak dlouho vydrží snížené ceny na stanicích Orlen/Benzina se zatím neví. Společnost Orlen/Benzina podle slov své mluvčí Lady Gadas nebude ceny ani jejich vývoj komentovat.