Skvělý kulturní zážitek poskytlo vystoupení houslisty Jaroslava Svěceného, kterého na varhany doprovodil Josef Popelka.

Podle tradice posledních let byly vrámci této akce vyhlášeny Ceny města. Pro letošní rok je získali Zdeněk Špaček, Jiří Slavík a folklorní soubor Vonička.

Architekt Zdeněk Špaček získal cenu in memoriam, když se výrazně podepsal nejen pod současnou podobu Havířova, ale také Karviné, Orlové, Frýdku–Místku nebo Oder. Do roku 1987působil ve funkci hlavního projektanta města Havířova. Zde zajišťoval všechny projekty jednotlivých etap výstavby města buď přímo, nebo vedením pracovního kolektivu šedesátičlenného týmu havířovského atelieru. Cenu města Havířova získal ivroce1965.

Jiří Slavík je výraznou osobností hned na dvou pozicích. Bývalý náměstek primátora města Havířova (1994– 1998) je diplomatem Ministerstva zahraničních věcí. Vletech 2000– 2005pracoval jako velvyslanecký rada na Velvyslanectví České republiky vŘímě spůsobností pro Itálii a Maltu. Vsoučasné době pracuje na MZV ČR jako vedoucí oddělení humanitární pomoci poskytované Českou republikou do zahraničí.

Vedle zaměstnání věnuje svůj volný čas práci pro folklorní soubor Vonička, který založil vroce 1991 spolu se svou manželkou Emilií Slavíkovou. Je tvůrcem hudebních úprav pro orchestr lidových nástrojů souboru Vonička včetně úprav pro taneční repertoár souboru.

Folklorní soubor Vonička se vHavířově podílí velkou měrou na zachování lidových tradic a řemesel. „Za svou dobrou spolupráci směstem vkulturní oblasti a vynikající reprezentaci města vzahraničí bylo folklórnímu souboru Vonička uděleno vroce 2003ocenění Osobnost kultury. Stejného uznání se dostalo otři roky později izakladatelce Emilii Slavíkové,“ připomněla mluvčí havířovského magistrátu Romana Bartošková.