"Bože, to je ubohost. To jsi velký kluk. Nechápu, co si tím (nejspíš feťák) chtěl dokázat." 

Tyto a další komentáře se objevily v noci z pátku na sobotu na facebookové stránce Jsem z Havířova. Co vzbudilo tolik emocí? Lidé nahráli video z řádění mladíka v havířovských ulicích mezi tamní nemocnicí a OC Elán, později však bylo smazáno.

Video, z něhož Deník stihl vytvořit alespoň jednotlivé snímky, zachycuje, kterak mladík v pozdně večerních hodinách driftuje uprostřed prázdné křižovatky ulic Dělnická a U Stromovky a evidentně se předvádí hrstce kolemjdoucích.

„Další ko..t, co si myslí, že má top káru, a tak po večerech dělá rádoby machra… Ale tak lepší kouknout na chvíli na tohle než na Prymulu a covid,“ zasadila další diskutující video do kontextu dnešní doby. A nit suchou na řidiči vozu, jehož poznávací značku Deník zná a u policie zjišťoval možné postihy, nenechali ani další.

VE VEDLEJŠÍM MĚSTĚ

Mladík v černém voze Ford Mustang přitom obdobné vylomeniny předváděl i v dalších městech přinejmenším na Karvinsku, a to v mnohem nevhodnější čas v provozu. Deník totiž téhož řidiče zahlédl kolem 19.30 hodin ve Slezské ulici v Orlové, kde v místě tamního radaru rychlostí kolem sto kilometrů v hodině nebezpečně předjížděl před protijedoucím autem a během několika málo vteřin o něm nebylo vidu – slechu však ano.

Následně se znovu zjevil o pár set metrů dále na světelné křižovatce nad starým orlovským náměstím, kde desítky vteřin túroval vůz a v kopci „popojížděl“ na místě. Poté v oblaku dýmu během pár vteřin zmizel v dáli.

POLICIE SE TÍM ZABÝVÁ

„K události ze včerejšího dne sdělujeme, že jsme přijali oznámení od médií. Oznámením se zabýváme a zjišťují další informace, které budeme vyhodnocovat,“ řekla Deníku po zhlédnutí článku policejní mluvčí Pavla Jiroušková, podle níž jsou případy, kdy řidiči svou bezohlednou jízdou na pozemních komunikacích ohrožují ostatní účastníky silničního provozu, ojedinělé.

„Policisté takové případy řeší dle zákonných možností a vychází jak z oznámení občanů, médií, tak z vlastního šetření, a také například i ze zajištěných kamerových záznamů,“ dodala Jiroušková.