Shodnou okolností to byl pár, který si své ano řekl už podruhé. Manželé, kteří jsou spolu už šťastných padesát let, si chtěli svůj svatební den včetně slibu zopakovat.
Během rekonstrukce, kdy se oddávalo ve velké zasedací místnosti, se zcela změnilo pojetí obřadní síně i celé vnitřní vybavení.
„Dělníci odstranili obložení stěn s dřevotřískovou výplní. Pryč šlo úplně všechno zastaralé vybavení z roku 1975, nemoderní lampy i červená křesla,“ přiblížila mluvčí města Dorota Havlíková.
Výsledkem je moderní obřadní síň vyvedená v pastelových barvách a velmi příjemném a vzdušném řešení z dílny bystřického architekta Michala Mikuly. Prostor, který se také využívá pro vítání občánků a další slavnostní akce, působí nyní důstojnou a slavnostní atmosféru.
Podle českotěšínského místostarosty Milana Pecky byla rekonstrukce již byla opravdu nutná, přestože městskou pokladnu přišla na tři miliony korun.
„Svatební obřad je jedním z nejdůležitějších a nejkrásnějších chvil v životě každého člověka a měl by proběhnou v krásném prostředí,“ míní Pecka.
Podle matrikářek se ve městě nad Olší nejvíce oddává v dubnu, červnu, červenci, srpnu a září. Vloni zde vstoupilo do svazku manželského 118 párů, z toho na radnici 72 a jeden „venku“, tedy na vhodném místě mimo obřadní síň, 46 párů zvolilo obřad církevní.
Pokud jde o sňatky s cizinci, tak nejvíce „smíšených“ párů si vloni zvolilo za životního partnera občana Polské republiky (7), sňatků s občanem Slovenské republiky bylo šest, oddával se zde ukrajinsko-český a brazilsko-český pár.