Český Těšín boduje vůbec nejvyšším růstem počtu ekonomických subjektů, vysokým podílem právnických osob a nejvyšším počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání. V přístupu veřejné správy se můžeme pyšnit především nejkvalitnější elektronickou komunikací s podnikateli, která je ověřována mystery (utajeným) testováním.

Podle starostky Gabriely Hřebačkové se město v žebříčku posunovalo za poslední roky dopředu díky vytrvalé práci samosprávy, která nejen připravila průmyslovou zónu, za kterou v roce 2009 dostala prestižní cenu státní agentury CzechInvest. „Kontinuálně ji ve spolupráci s největšími zaměstnavateli, ale i malými firmami, rozšiřujeme,“ řekla Hřebačková.

Srovnávací výzkum, který zpracovává analytická agentura Datank a jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst obcí, hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech 205 obcích s rozšířenou působností v České republice.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice.

Ilustrační foto.
Nemocnému Filipovi mohou pomoci delfíni